در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار می‌شود

آئين شب يلدا با حضور معاون رئیس جمهوری

آئين شب يلدا ویژه نهادهای مردمی، کنشگران میراث فرهنگی، صنایع‌دستی، گردشگری و با حضور دکتر زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری 30 آذر برگزار می‌شود.

به گزارش میراث آریا، حسين‌ اله‌بداشتي، مدير كل دفتر امور مجامع و تشكل‌هاي مردم‌نهاد سازمان از برگزاري آئین شب يلدا در تایخ 30 آذر ماه جاری در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خبر داد.

وی هدف از برگزاري برنامه را حفظ، صيانت و ترويج ميراث ناملموس كشور عزيزمان ايران، بازشناسی عناصر فرهنگی شب یلدا با هدف آشنايي بيشتر با فرهنگ كهن اين مرز و بوم، امكان حفظ ارزش‌هاي جهاني نهفته در اين جشن و انتقال بهتر آن به نسل‌هاي بعدي، فرهنگ‌سازي و تقويت آداب و رسوم و آيين شب يلدا و ... اعلام کرد.

اله بداشتي افزود: «سفره‌آرایی شب چله با خوردنی‌های سرخ‌فام (اسباب سفره با بهره‌گیری از نمادها)، برپایی کرسی سنتی، نقالی کودکان هنرمند، اجرای موسیقی سنتی، دکلمه شاهنامه یکی از استادان، تفأل دیوان حافظ، سخنرانی مقامات و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صدور بیانیه تشكل‌هاي غيردولتي برای درخواست ثبت شب چله به‌عنوان میراث ناملموس در یونسکو و ... از برنامه‌هاي پيش‌بيني شده مراسم است.»

اين برنامه با حضور معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاونان و مديران و همکاران سازمان، تشكل‌هاي غير دولتي، هنرمندان و علاقه‌مندان، روز سه‌شنبه 30 آذر ساعت 14:00 تا 17:00 در سالن اجتماعات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار خواهد شد.


1395/9/24