در حاشیه برپایی نمایشگاه آر تی جیانا برگزار شد:

نشست مشترک نایب رییس هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری ایتالیا

نشست مشترک نایب رییس هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و جمعی از دست‌اندرکاران صنعت گردشگری کشور ایتالیا در حاشیه برپایی نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی آر تی جیانا 2016 میلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ در این نشست که به دعوت هیأت عالی ‌رتبه شرکت خدمات الکترونیک سفر و با حضور منوچهر ناصرالملکی، نایب رییس هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، ادوارد کلمبو، رابط گردشگری و توریسم، انزوگالورینی، مدیر هلدینگ و مسئول سرمایه گذاری و ایجاد پروژه‌های جدید و مارکو مونتینو، مسئول دپارتمان توریسم ایتالیا برگزار شد، دو طرف بر افزایش همکاری‌های مشترک تأکید کردند.

منوچهر ناصرالملکی، در این نشست به ظرفیت‌های موجود در کشور پهناور و چهار فصل ایران اشاره کرد و به بیان تاریخچه و توضیحات اجمالی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های گذشته و آتی کانون در زمینه پروژه‌های اقدام برای ایمنی راه، خدمات امداد خودریی، اتومبیلرانی و صدور اسناد بین‌المللی رانندگی و خودرو، گردشگری الکترونیک و ... پرداخت.

وی احیاء، مرمت و تجهیز بناها و کاروانسراهای تاریخی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ایران را از مهمترین فعالیت‌های در دست انجام کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برشمرد و گفت: ما آمادگی داریم تا پروژه احیاء ابنیه تاریخی را به سرمایه‌گذاران کشورهای دیگر از جمله ایتالیا واگذار کنیم.

ناصرالملکی، در ادامه از پیشنهاد مسئولین شرکت‌های یاد شده برای سفر به ایران همزمان با تعطیلات سال نو میلادی استقبال و اظهار امیدواری کرد در این سفر نشست‌هایی با حوزه‌های تخصصی کانون از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شود تا زمینه‌های همکاری در زمینه گردشگری الکترونیک با به کارگیری ظرفیت‌ها و توانایی‌های دو طرف مورد بررسی قرار گیرد.

مارکو مونتینو، مسئول دپارتمان توریسم ایتالیا نیز در این نشست با اشاره به سابقه 30 ساله هلدینگ بوکینگ آنلاین گفت: این شرکت توانسته سیستم الکترونیکی توریسم که امکان پاسخگویی گسترده به همه نیازهای گردشگران در زمینه اماکن اقامتی، حمل و نقل، رستوران، موزه، صنایع دستی دارد را طراحی کند.

وی افزود: این سیستم قادر است به طور مستقیم ارتباط میان گردشگران با ارائه دهنده خدمات مورد نیاز را برقرار کرده و آمادگی دارد بر خلاف سایر سیستم‌ها، انواع تورها، بسته‌های مسافرتی و ... را به صورت آنلاین در دسترس متقاضیان قرار دهد.

مونتینو به دیگر خدمات این سیستم اشاره کرد و ادامه داد: همه معایب سیستم الکترونیکی توریسم شناسایی و رفع شده است و اکنون آمادگی داریم تا این طرح را در اختیار صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم و از این طریق زمینه ارتباط موثر همه توراپراتورها و آژانس‌های خدمات مسافرتی دنیا را در کمترین زمان با دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی ایران فراهم کنیم.


1395/9/21