ناصرالملکی، درگفتگو با خبرنگاران ایتالیایی:

صنایع دستی ایران همواره برای گردشگران خارجی دلنشین است

نایب رئیس هیات مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی و غذای سنتی آرتی جی آنا ۲۰۱۶ با خبرنگاران ایتالیایی در خصوص جاذبه‌های متنوع کشور جمهوری اسلامی ایران گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ منوچهر ناصرالملکی، در این گفتگوها با تأکید بر ضرورت نمایش تصویر حقیقی کشورمان از سوی رسانه‌های کشورهای مختلف دنیا، گفت: سوغات و صنایع دستی ایران به عنوان یکی از هزاران جاذبه این کشور شناخته می‌شود که همواره برای گردشگران خارجی دلنشین و خاطره‌انگیز است.

نایب رییس هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، افزود: حضور در نمایشگاه آرتی جی آنا میلان را فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه‌های کم نظیر طبیعی،تاریخی و ... ایران در عرصه بین‌الملل می‌دانیم.

وی افزود: ایران در نمایشگاه امسال گوشه‌ای از داشته‌های هنری، صنایع دستی، سوغات و محصولات غذایی خود را به نمایش گذاشته است.

ناصرالملکی افزود: امیدوارم مردم اروپا و ایتالیا در چنین فرصت‌هایی بتوانند با آداب، فرهنگ و رسوم ایرانیان و چهره واقعی این کشور کهن و تاریخی آشنا شوند و این رویدادها زمینه‌ ساز و انگیزه‌ای برای سفر آنان به کشورمان باشد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این نمایشگاه آر تی جی آنا می‌تواند ظرفیت‌های متنوع و متعدد صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان را به علاقه‌مندان هنر ایرانی در سراسر جهان معرفی کند.

لازم به ذکر است که نمایشگاه صنایع دستی و غذای سنتی آرتی جی آنا از 13 آذرماه در شهر میلان ایتالیا بر پا شده و تا 21 آذرماه 1395 دایر خواهد بود.1395/9/20