پروژه فرهنگی آموزشی «رفتن ایمن به مدرسه» در قرچک اجرا می‌شود

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حمایت فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) و با همکاری شهرداری، شورای اسلامی، اداره آموزش و پرورش و سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی قرچک، پروژه فرهنگی آموزشی «رفتن ایمن به مدرسه» را به اجرا می‌گذارد.

به گزارش روابط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ در نخستین جلسه هماهنگی پروژه فرهنگی آموزشی «رفتن ایمن به مدرسه» که با حضور سرپرست روابط عمومی، آموزش و امور بین‌الملل کانون و رییس و نایب رییس شورای اسلامی شهر، معاون اجتماعی فرهنگی شهردای، معاون آموزشی و پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان، مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی و مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر قرچک برگزار شد، راه‌های اجرای هر چه بهتر این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طی اجرای این پروژه که قرار است بهمن ماه 1395، همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه مربیان پرورشی و دانش آموزان مقطع ابتدایی دبستان‌های شهرستان قرچک اجرا شود، آموزش‌های لازم در خصوص روش‌های تردد ایمن در حاشیه جاده‌ها، نحوه عبور و مرور از عرض خیابان و جاده، راه‌های دیده شدن بیشتر توسط رانندگان و ... به شرکت کنندگان در این طرح ارائه می‌شود.

پروژه فرهنگی آموزشی «رفتن ایمن به مدرسه» در مرحله بعدی در شهرستان گرگان به اجرا گذاشته می‌شود.

لازم به ذکر است که در پی نام گذاری دهه حاضر با عنوان «اقدام برای ایمنی راه‌« از سوی سازمان ملل متحد برای تشویق کشورها به انجام اقدامات لازم در راستای کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان عضو فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) و با همکاری این فدراسیون برنامه‌های مختلفی در رابطه با بهبود و توسعه فرهنگ اتومبیلرانی ایمن و ایمنی تردد در جاده‌ها از سوی عابران و رانندگان، در دست اجرا دارد.

از جمله این اقدامات اجرای طرح فرهنگی آموزشی «رفتن ایمن به مدرسه» است که تلاش عمومی برای فرهنگ سازی و ایجاد حس همدلی و جلب توجه عمومی نسبت به ایمنی دانش آموزان در مسیر رفت و آمد مدرسه خواهد بود .


1395/9/20